- ICT Media: IDG.bg, PC World, Computerworld, CIO, CFO, Networkworld, Кариерна зона, Събития
- Бизнес: Капитал, Кариери, Регал, Градът.bg, Одит
- Новини: Дневник, Европа
- Развлечение: Бакхус
- In English: Bulgarian ICT Watch
Осигуряването на качеството на софтуера (Quality Assurance) е важен аспект във всяка днешна разработка, а една съществена част от него е свързана с писането на автоматизирани тестове. В този смисъл сигурно всеки начинаещ QA специалист би се радвал да научи повече по този въпрос. Точно такава възможност ще предложи съвсем скоро Телерик Академията, която организира семинар на тема „Автоматизирано тестване със Selenium WebDriver - от основните принципи до облачните технологии“.
Срещата, част от серията технологични събития Telerik Academy Plus, ще се проведе на 22 февруари 2017 г. от 18:30 ч. в обучителния център на Телерик Академия в Младост 1А в София. Според официалната информация, събитието ще даде възможност на присъстващите да научат как се създава автоматизация за уеб приложения чрез платформата Selenium WebDriver и как да автоматизират базови и по-сложни потребителски интерфейси, както и да се запознаят с добри практики за поддръжка на тестовете. Семинарът ще завърши с демонстрация, по време на която участниците ще разберат как да изпълняват своята автоматизация на различни комбинации между операционни системи и браузъри в облачното пространство.
Прочетете още: Практиката е най-ценното в обучението на бъдещите програмисти
Обучението е практически насочено и ще се фокусира върху демонстрации на писане на тестове на живо, уверяват още организаторите. Семинарът е подходящ и за участници само с базов опит в обектно-ориентираното програмиране и познания в сферата на QA. Той е отворен за специалисти и начинаещи с интерес към осигуряването на качеството на софтуера, а участието в него е безплатно, но се изисква предварителна регистрация.
Гост-лектор ще бъде Антон Ангелов, QA архитект в Progress, който разполага с дългогодишен опит в областта на софтуерното инженерство и е признат за „най-ценен професионалист“ (MVP) за 2016 и 2017 г. от международната технологична общност CodeProject.